Vishay/Dale CRCW08059R09FNEB
CRCW08059R09FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059R09FNEB
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059R09FNEB.pdf
Availability of CRCW08059R09FNEB
QUANTITY
CRCW08059R09FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059R09FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08059R09FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059R09FNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08059R09FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059R09FNEB Details Description
Related parts for CRCW08059R09FNEB
D-Sub Connector Cap, Male Pins 96 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 2.54MM datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf