Vishay/Dale CRCW08059R31FNEA
CRCW08059R31FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059R31FNEA
Brief Description
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059R31FNEA.pdf
Availability of CRCW08059R31FNEA
QUANTITY
CRCW08059R31FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059R31FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08059R31FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059R31FNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08059R31FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059R31FNEA Details Description
Related parts for CRCW08059R31FNEA
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
ZM SUBMINI SW SPDT 125/250VAC datasheet.pdf
LINE FILTER 3.8MH 3 IDC SS COIL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf