Vishay/Dale CRCW120610K0FKEC
CRCW120610K0FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120610K0FKEC
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120610K0FKEC.pdf
Availability of CRCW120610K0FKEC
QUANTITY
CRCW120610K0FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120610K0FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW120610K0FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120610K0FKEC
Related LinksCRCW1206, CRCW120610K0FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120610K0FKEC Details Description
Related parts for CRCW120610K0FKEC
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28DIP datasheet.pdf
CHASSIS VALULINE 1.75"X 17" X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EDGECARD 132POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
SW MIN 5A SPDT PCB PIN 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf