Vishay/Dale CRCW120610M0JNEA
CRCW120610M0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120610M0JNEA
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120610M0JNEA.pdf
Availability of CRCW120610M0JNEA
QUANTITY
CRCW120610M0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120610M0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120610M0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120610M0JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120610M0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120610M0JNEA Details Description
Related parts for CRCW120610M0JNEA
TERM BLOCK HDR 9POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 65V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 132POS DR TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.9A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf