Vishay/Dale CRCW1206110MJPEAHR
CRCW1206110MJPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206110MJPEAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206110MJPEAHR.pdf
Availability of CRCW1206110MJPEAHR
QUANTITY
CRCW1206110MJPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206110MJPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW1206110MJPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206110MJPEAHR
Related LinksCRCW12061, CRCW1206110MJPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206110MJPEAHR Details Description
Related parts for CRCW1206110MJPEAHR
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 56 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFB.0S. datasheet.pdf
CONN SOCKET HM 200POS 8ROW R/A datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf