Vishay/Dale CRCW1206115KFKEB
CRCW1206115KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206115KFKEB
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206115KFKEB.pdf
Availability of CRCW1206115KFKEB
QUANTITY
CRCW1206115KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206115KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206115KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206115KFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206115KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206115KFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206115KFKEB
CAP TANT 4.7UF 25V 5% 1411 datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 2POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 1200V 120A MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
762 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
HB.24.STS-GR.1.29 datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf