Vishay/Dale CRCW120612K1FKEB
CRCW120612K1FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120612K1FKEB
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120612K1FKEB.pdf
Availability of CRCW120612K1FKEB
QUANTITY
CRCW120612K1FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120612K1FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120612K1FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120612K1FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120612K1FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120612K1FKEB Details Description
Related parts for CRCW120612K1FKEB
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 20LFCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 2012 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8PQFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 78.125MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf