Vishay/Dale CRCW12061K13FKEB
CRCW12061K13FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061K13FKEB
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061K13FKEB.pdf
Availability of CRCW12061K13FKEB
QUANTITY
CRCW12061K13FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061K13FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061K13FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061K13FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061K13FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061K13FKEB Details Description
Related parts for CRCW12061K13FKEB
FIXED IND 6.8NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf
PHOTO TRANS CLR LEN 800NM TO-18 datasheet.pdf
BANANA JACK 2MM 10PCS WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 140MA 7.67 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 12POS .156 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 4V 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN SOCKET VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 43POS THRUHL datasheet.pdf