Vishay/Dale CRCW12061M37FKEA
CRCW12061M37FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M37FKEA
Brief Description
RES SMD 1.37M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M37FKEA.pdf
Availability of CRCW12061M37FKEA
QUANTITY
CRCW12061M37FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M37FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M37FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M37FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M37FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M37FKEA Details Description
Related parts for CRCW12061M37FKEA
TRANS NPN 45V 8A TO-220 datasheet.pdf
CAP MICA 6200PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK 8MM PARTITION PLATE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PLASTIC KNOB datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf