Vishay/Dale CRCW12061M58FKEB
CRCW12061M58FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M58FKEB
Brief Description
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M58FKEB.pdf
Availability of CRCW12061M58FKEB
QUANTITY
CRCW12061M58FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M58FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M58FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M58FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M58FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M58FKEB Details Description
Related parts for CRCW12061M58FKEB
TVS DIODE 160VWM TO220 datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 600V GBL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS SS/VOLT OUT datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
QUAD FET AND PIN DRIVER PQFN datasheet.pdf
FACEPLATE DBL GANG 12PORT WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf