Vishay/Dale CRCW12061R10JNEB
CRCW12061R10JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R10JNEB
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R10JNEB.pdf
Availability of CRCW12061R10JNEB
QUANTITY
CRCW12061R10JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R10JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R10JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R10JNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061R10JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R10JNEB Details Description
Related parts for CRCW12061R10JNEB
CONN DIN RECEPT 150POS R/A PCB datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC MINI 9MA 24VDC datasheet.pdf
CONN CAP 4POS DBL LOCK NATURAL datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 16UCSP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MCU 8BIT ARM 16K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 64 POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Solder Cup datasheet.pdf