Vishay/Dale CRCW12061R43FNEB
CRCW12061R43FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R43FNEB
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R43FNEB.pdf
Availability of CRCW12061R43FNEB
QUANTITY
CRCW12061R43FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R43FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R43FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R43FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061R43FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R43FNEB Details Description
Related parts for CRCW12061R43FNEB
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 650MA 437 MOHM datasheet.pdf