Vishay/Dale CRCW1206200RJNEAIF
CRCW1206200RJNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206200RJNEAIF
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206200RJNEAIF.pdf
Availability of CRCW1206200RJNEAIF
QUANTITY
CRCW1206200RJNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206200RJNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW1206200RJNEAIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206200RJNEAIF
Related LinksCRCW12062, CRCW1206200RJNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206200RJNEAIF Details Description
Related parts for CRCW1206200RJNEAIF
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CABINET ALUM BLACK 10"L X 12"W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.7A 80 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL ECO SOT23-6 datasheet.pdf
IC CCFL BACKLIGHT CTRL 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FLANGED SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
470UF 35V 10X20 105C RAD datasheet.pdf
Wideband, 40 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, SPST Switches IC datasheet.pdf