Vishay/Dale CRCW120622R0JNEB
CRCW120622R0JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622R0JNEB
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120622R0JNEB.pdf
Availability of CRCW120622R0JNEB
QUANTITY
CRCW120622R0JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622R0JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120622R0JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622R0JNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120622R0JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622R0JNEB Details Description
Related parts for CRCW120622R0JNEB
THERMOSTAT 80 DEG C NO 2SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220 datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
HEX NUT 5/16" NYLON 6-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 6-PLEX datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf