Vishay/Dale CRCW120629K4FKEA
CRCW120629K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120629K4FKEA
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120629K4FKEA.pdf
Availability of CRCW120629K4FKEA
QUANTITY
CRCW120629K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120629K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120629K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120629K4FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120629K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120629K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW120629K4FKEA
CONN RING 14-16 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
CONN HEADER 45POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7730 datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 450V 20% SNAP datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf