Vishay/Dale CRCW12062K21DHEAP
CRCW12062K21DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062K21DHEAP
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062K21DHEAP.pdf
Availability of CRCW12062K21DHEAP
QUANTITY
CRCW12062K21DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062K21DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW12062K21DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062K21DHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW12062K21DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062K21DHEAP Details Description
Related parts for CRCW12062K21DHEAP
PLUG ASSY,CHAMP 050,SER I,100P datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC 12-ST BINARY COUNTER 16SO datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 667MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 10.6A TO263 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf