Vishay/Dale CRCW12062M15FKEA
CRCW12062M15FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062M15FKEA
Brief Description
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062M15FKEA.pdf
Availability of CRCW12062M15FKEA
QUANTITY
CRCW12062M15FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062M15FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062M15FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062M15FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062M15FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062M15FKEA Details Description
Related parts for CRCW12062M15FKEA
LED 7-SEG COMP CA BRIGHT RED .3" datasheet.pdf
HDR STR DR .100 TP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER 1500VRMS 50UH datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.89" DIA BLACK datasheet.pdf
DAISY CHAIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 10W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144HTQFP datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf