Vishay/Dale CRCW12062M61FKEA
CRCW12062M61FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062M61FKEA
Brief Description
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062M61FKEA.pdf
Availability of CRCW12062M61FKEA
QUANTITY
CRCW12062M61FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062M61FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062M61FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062M61FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062M61FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062M61FKEA Details Description
Related parts for CRCW12062M61FKEA
IDC CABLE - MSD16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
IC DIGITAL TV TUNER 40VQFN datasheet.pdf
RES MO 1W 30.1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21-G SLVR datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf