Vishay/Dale CRCW12062R26FKEA
CRCW12062R26FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062R26FKEA
Brief Description
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062R26FKEA.pdf
Availability of CRCW12062R26FKEA
QUANTITY
CRCW12062R26FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062R26FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062R26FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062R26FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062R26FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062R26FKEA Details Description
Related parts for CRCW12062R26FKEA
IC EEPROM 256BIT TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.64A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
WHITE POLYESTER 1.5X.25" datasheet.pdf
IC TXRX MCU 8KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf