Vishay/Dale CRCW12062R37FNEA
CRCW12062R37FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062R37FNEA
Brief Description
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062R37FNEA.pdf
Availability of CRCW12062R37FNEA
QUANTITY
CRCW12062R37FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062R37FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062R37FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062R37FNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062R37FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062R37FNEA Details Description
Related parts for CRCW12062R37FNEA
CONN HEADER R/A .100 10POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
MOSFET POWER TO-247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf