Vishay/Dale CRCW120630K0FKEB
CRCW120630K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120630K0FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120630K0FKEB.pdf
Availability of CRCW120630K0FKEB
QUANTITY
CRCW120630K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120630K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120630K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120630K0FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120630K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120630K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW120630K0FKEB
IC FPGA 192 I/O 223CPGA datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 31.77UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR QUAD 12-TQFN datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 16POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
35AMP 660V AC BS88 SEMI CONDUCTO datasheet.pdf