Vishay/Dale CRCW120637K4FKEA
CRCW120637K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120637K4FKEA
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120637K4FKEA.pdf
Availability of CRCW120637K4FKEA
QUANTITY
CRCW120637K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120637K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120637K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120637K4FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120637K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120637K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW120637K4FKEA
TERM BLOCK PCB 5.08MM 48POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-6" CLEAR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf