Vishay/Dale CRCW1206390KJNEB
CRCW1206390KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206390KJNEB
Brief Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206390KJNEB.pdf
Availability of CRCW1206390KJNEB
QUANTITY
CRCW1206390KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206390KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206390KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206390KJNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206390KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206390KJNEB Details Description
Related parts for CRCW1206390KJNEB
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS6.35MM REFL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 136-174MHZ BN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSC MEMS 44.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
15KV 224A ASL - 3 SHOT - US datasheet.pdf