Vishay/Dale CRCW120639K0JNEA
CRCW120639K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120639K0JNEA
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120639K0JNEA.pdf
Availability of CRCW120639K0JNEA
QUANTITY
CRCW120639K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120639K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120639K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120639K0JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120639K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120639K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW120639K0JNEA
OSC PROG 3.3V SMD +/- 50PPM datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE HI-TEMP 1/2"X36YD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 250MHZ 128QFP datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON COOL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 14POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf