Vishay/Dale CRCW12063K57FKEB
CRCW12063K57FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K57FKEB
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K57FKEB.pdf
Availability of CRCW12063K57FKEB
QUANTITY
CRCW12063K57FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K57FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K57FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K57FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K57FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K57FKEB Details Description
Related parts for CRCW12063K57FKEB
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 22.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SYNC BATTERY CHARGER 28VQFN datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf