Vishay/Dale CRCW12063K60JNEB
CRCW12063K60JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K60JNEB
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K60JNEB.pdf
Availability of CRCW12063K60JNEB
QUANTITY
CRCW12063K60JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K60JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K60JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K60JNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K60JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K60JNEB Details Description
Related parts for CRCW12063K60JNEB
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT GPP 4A 600V RS-4L datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW,GRN,Y/G TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.2W UMT3F datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
16-/32- Channel, 3.5 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf