Vishay/Dale CRCW12063M16FKEA
CRCW12063M16FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M16FKEA
Brief Description
RES SMD 3.16M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M16FKEA.pdf
Availability of CRCW12063M16FKEA
QUANTITY
CRCW12063M16FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M16FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M16FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M16FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M16FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M16FKEA Details Description
Related parts for CRCW12063M16FKEA
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 400A SMB datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2.2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
TEST POINT PC LOW PRO W/OUT BASE datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.360" 3MM 2LD datasheet.pdf
ANT WHIP WB 1/4 42-48MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf