Vishay/Dale CRCW12063M24FKEA
CRCW12063M24FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M24FKEA
Brief Description
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M24FKEA.pdf
Availability of CRCW12063M24FKEA
QUANTITY
CRCW12063M24FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M24FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M24FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M24FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M24FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M24FKEA Details Description
Related parts for CRCW12063M24FKEA
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 128-TAP 15V 10-UMAX datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
POWER SUP MODULE 24VDC 5-26VDC datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 28POS datasheet.pdf
DEV TOOL MCP2200 BREAKOUT MODULE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
KIT EVAL HEATSINK EMETXE-I2601 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 5.6K OHM 20SOIC datasheet.pdf