Vishay/Dale CRCW12063M30JNEB
CRCW12063M30JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M30JNEB
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M30JNEB.pdf
Availability of CRCW12063M30JNEB
QUANTITY
CRCW12063M30JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M30JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M30JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M30JNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M30JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M30JNEB Details Description
Related parts for CRCW12063M30JNEB
IC REG LDO 1.85V/2.9V 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.4V 3A 15W datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1500MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 20A POWERDI5 datasheet.pdf