Vishay/Dale CRCW12063M92FKEB
CRCW12063M92FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063M92FKEB
Brief Description
RES SMD 3.92M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063M92FKEB.pdf
Availability of CRCW12063M92FKEB
QUANTITY
CRCW12063M92FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063M92FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063M92FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063M92FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063M92FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063M92FKEB Details Description
Related parts for CRCW12063M92FKEB
RES SMD 6.65KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.00375OHM 5% 1/2W LBEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 19A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TERMINAL BLK 13POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP datasheet.pdf