Vishay/Dale CRCW12063R30JNEAIF
CRCW12063R30JNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063R30JNEAIF
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063R30JNEAIF.pdf
Availability of CRCW12063R30JNEAIF
QUANTITY
CRCW12063R30JNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063R30JNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW12063R30JNEAIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063R30JNEAIF
Related LinksCRCW12063, CRCW12063R30JNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063R30JNEAIF Details Description
Related parts for CRCW12063R30JNEAIF
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 3DBI 12"RG-142 SMA M datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf