Vishay/Dale CRCW12063R48FNEB
CRCW12063R48FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063R48FNEB
Brief Description
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063R48FNEB.pdf
Availability of CRCW12063R48FNEB
QUANTITY
CRCW12063R48FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063R48FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063R48FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063R48FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063R48FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063R48FNEB Details Description
Related parts for CRCW12063R48FNEB
JUMPER-H9991TR/1853 RD/X 10" datasheet.pdf
TXRX USB ONE-CHIP 14-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
TERM EDGE DUOTYNE 18-22AWG CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RP INS BKAE 60 PIN datasheet.pdf
DC/DC CONV 3W DIP24 DUAL OUT datasheet.pdf