Vishay/Dale CRCW12063R65FNEB
CRCW12063R65FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063R65FNEB
Brief Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063R65FNEB.pdf
Availability of CRCW12063R65FNEB
QUANTITY
CRCW12063R65FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063R65FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063R65FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063R65FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063R65FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063R65FNEB Details Description
Related parts for CRCW12063R65FNEB
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GP I/O SMBUS 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QFN datasheet.pdf
OSC XO 147.456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
14P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS W/B 2.0MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.5A 50 MOHM TH datasheet.pdf
RES 27 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf