Vishay/Dale CRCW1206453KFKEA
CRCW1206453KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206453KFKEA
Brief Description
RES SMD 453K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206453KFKEA.pdf
Availability of CRCW1206453KFKEA
QUANTITY
CRCW1206453KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206453KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206453KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206453KFKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206453KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206453KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1206453KFKEA
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPST 500MA datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 85NS 56TSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 345 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WIRELESS PANEL MNT MONITOR datasheet.pdf
LED LUXEON S SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
SIZE 20, STUD MOUNT, SOCKET GROU datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf