Vishay/Dale CRCW1206453RFKEC
CRCW1206453RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206453RFKEC
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206453RFKEC.pdf
Availability of CRCW1206453RFKEC
QUANTITY
CRCW1206453RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206453RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW1206453RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206453RFKEC
Related LinksCRCW1206, CRCW1206453RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206453RFKEC Details Description
Related parts for CRCW1206453RFKEC
KIT TRIM POT 3339P SER 14 VALUES datasheet.pdf
CABLE ENTRY HOUSING 21POS datasheet.pdf
COVER RCWAY TC170 LG IVR10' datasheet.pdf
TAPE FOIL 3" X 60YD ACRYLIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf