Vishay/Dale CRCW120646K4FKEB
CRCW120646K4FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120646K4FKEB
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120646K4FKEB.pdf
Availability of CRCW120646K4FKEB
QUANTITY
CRCW120646K4FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120646K4FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120646K4FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120646K4FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120646K4FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120646K4FKEB Details Description
Related parts for CRCW120646K4FKEB
TVS DIODE 250VWM 425.25VC SMA datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6744 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL ANGL PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
762 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
660UF 10V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf