Vishay/Dale CRCW120649R9FKEB
CRCW120649R9FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120649R9FKEB
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120649R9FKEB.pdf
Availability of CRCW120649R9FKEB
QUANTITY
CRCW120649R9FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120649R9FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120649R9FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120649R9FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120649R9FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120649R9FKEB Details Description
Related parts for CRCW120649R9FKEB
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.156" PVC BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 1W 3% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN UHF PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
1.27MM DDRDIMM VTPF/BLKLTH datasheet.pdf