Vishay/Dale CRCW12064K02FKEB
CRCW12064K02FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064K02FKEB
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064K02FKEB.pdf
Availability of CRCW12064K02FKEB
QUANTITY
CRCW12064K02FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064K02FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12064K02FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064K02FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12064K02FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064K02FKEB Details Description
Related parts for CRCW12064K02FKEB
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 110NS 64FBGA datasheet.pdf
1" ALUM FIBERGLASS SLVNG datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf