Vishay/Dale CRCW12064K70JNEC
CRCW12064K70JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064K70JNEC
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064K70JNEC.pdf
Availability of CRCW12064K70JNEC
QUANTITY
CRCW12064K70JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064K70JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW12064K70JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064K70JNEC
Related LinksCRCW1206, CRCW12064K70JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064K70JNEC Details Description
Related parts for CRCW12064K70JNEC
JUMPER-H1506TR/A3048L/H1504TR 6" datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
IC 2DVR/2RCVR RS-232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 162V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD BATT FUEL GAUGE LIION datasheet.pdf
RES 18 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf