Vishay/Dale CRCW12064M02FKEA
CRCW12064M02FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064M02FKEA
Brief Description
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064M02FKEA.pdf
Availability of CRCW12064M02FKEA
QUANTITY
CRCW12064M02FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064M02FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064M02FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064M02FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064M02FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064M02FKEA Details Description
Related parts for CRCW12064M02FKEA
CAP CER 220PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
BERGSTRIP datasheet.pdf
RES SMD 117 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf