Vishay/Dale CRCW12064M42FKEA
CRCW12064M42FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064M42FKEA
Brief Description
RES SMD 4.42M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064M42FKEA.pdf
Availability of CRCW12064M42FKEA
QUANTITY
CRCW12064M42FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064M42FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064M42FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064M42FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064M42FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064M42FKEA Details Description
Related parts for CRCW12064M42FKEA
THERMAL PAD .020" 4X4" GAPPAD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 510MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf