Vishay/Dale CRCW12064R30FKEA
CRCW12064R30FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R30FKEA
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R30FKEA.pdf
Availability of CRCW12064R30FKEA
QUANTITY
CRCW12064R30FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R30FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R30FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R30FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064R30FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R30FKEA Details Description
Related parts for CRCW12064R30FKEA
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 8MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 15A DO5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
Connector Header 13 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 600MA 160 MOHM datasheet.pdf
460UF 200V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf