Vishay/Dale CRCW1206560RJNEC
CRCW1206560RJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206560RJNEC
Brief Description
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206560RJNEC.pdf
Availability of CRCW1206560RJNEC
QUANTITY
CRCW1206560RJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206560RJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW1206560RJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206560RJNEC
Related LinksCRCW1206, CRCW1206560RJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206560RJNEC Details Description
Related parts for CRCW1206560RJNEC
CABLE 50 OHM W/PUSH ON BNC 36" datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 523K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 50A 800V TO-94 datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf