Vishay/Dale CRCW12065R60JNEAIF
CRCW12065R60JNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12065R60JNEAIF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12065R60JNEAIF.pdf
Availability of CRCW12065R60JNEAIF
QUANTITY
CRCW12065R60JNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12065R60JNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW12065R60JNEAIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12065R60JNEAIF
Related LinksCRCW12065, CRCW12065R60JNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12065R60JNEAIF Details Description
Related parts for CRCW12065R60JNEAIF
INDUCTOR 8MH COMMON MODE HORIZ datasheet.pdf
CABLE TIE MINI STRIPED 18LB 4" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 10BIT 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
CONN SMK JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A DPAK datasheet.pdf