Vishay/Dale CRCW1206649RFKEA
CRCW1206649RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206649RFKEA
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206649RFKEA.pdf
Availability of CRCW1206649RFKEA
QUANTITY
CRCW1206649RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206649RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206649RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206649RFKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206649RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206649RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1206649RFKEA
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 3" X 5YD datasheet.pdf
RES 25 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFW 12IN 5K/0.1% datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
SMA JK TO JK RG 174 datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf