Vishay/Dale CRCW1206681KFKEA
CRCW1206681KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206681KFKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206681KFKEA.pdf
Availability of CRCW1206681KFKEA
QUANTITY
CRCW1206681KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206681KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206681KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206681KFKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206681KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206681KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1206681KFKEA
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CLAMP PLATE 1.27MM I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
TV 4C OCS SKT RECEPT datasheet.pdf
33UF 63V 8X17.5 105C AXI datasheet.pdf