Vishay/Dale CRCW12066K19FKEC
CRCW12066K19FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066K19FKEC
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066K19FKEC.pdf
Availability of CRCW12066K19FKEC
QUANTITY
CRCW12066K19FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066K19FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW12066K19FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066K19FKEC
Related LinksCRCW1206, CRCW12066K19FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066K19FKEC Details Description
Related parts for CRCW12066K19FKEC
CAP ALUM 22UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 50POS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf