Vishay/Dale CRCW12066K34DHTA
CRCW12066K34DHTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066K34DHTA
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066K34DHTA.pdf
Availability of CRCW12066K34DHTA
QUANTITY
CRCW12066K34DHTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066K34DHTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12066K34DHTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066K34DHTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12066K34DHTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066K34DHTA Details Description
Related parts for CRCW12066K34DHTA
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC FLASHER 18M OHM SHUNT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
0603 10K J60 B-4000 datasheet.pdf
OSC VCSO LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL NO SHIELD LED datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 80 POS 075 C/L datasheet.pdf