Vishay/Dale CRCW12066K65FKEB
CRCW12066K65FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066K65FKEB
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066K65FKEB.pdf
Availability of CRCW12066K65FKEB
QUANTITY
CRCW12066K65FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066K65FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066K65FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066K65FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12066K65FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066K65FKEB Details Description
Related parts for CRCW12066K65FKEB
RES SMD 24 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK JUMPER 40PS 300SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 196-BGA datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7S 0402 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf