Vishay/Dale CRCW12066R19FNEB
CRCW12066R19FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066R19FNEB
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066R19FNEB.pdf
Availability of CRCW12066R19FNEB
QUANTITY
CRCW12066R19FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066R19FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066R19FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066R19FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12066R19FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066R19FNEB Details Description
Related parts for CRCW12066R19FNEB
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf